do góry

Rzecznik prasowy informuje

 

PG Silesia: Śmiertelny upadek na przenośnik

06 Października 2016

39-letni górnik stracił życie dzisiejszej nocy podczas pracy w PG "Silesia" w Czechowicach - Dziedzicach. Do śmiertelnego wypadku doszło 5 października br. o godz. 22.50 w chodniku pod ścianą 161, prowadzoną w pokładzie 315 na poziomie VI (556 m).

Poszkodowany pracował w trzyosobowej brygadzie, której zadaniem było zabezpieczanie stropu.  Prawdopodobnie podczas przechodzenia do ściany górnik poślizgnął się na urobku i upadł na przenośnik zgrzebłowy będący w ruchu, który przemieścił go pod kruszarkę. Mężczyzna doznał licznych, wielonarządowych obrażeń ciała. Lekarz zakładowy stwierdził zgon poszkodowanego dzisiaj o godz. 0.57.

Ustalanie okoliczności i przyczyn tego wypadku śmiertelnego prowadzi Okręgowy Urząd Górniczy w Katowicach we współpracy z Wyższym Urzędem Górniczym. Przeprowadzono już wizje na miejscu tragicznego zdarzenia. Wkrótce rozpoczną się przesłuchania świadków.

To 8 śmiertelny wypadek w tym roku w górnictwie węgla kamiennego, 15 w całym polskim górnictwie. Tyle samo było ich w kopalniach węgla kamiennego w analogicznym okresie ubiegłego roku, a w górnictwie ogółem o jeden więcej ( do 6 października 2015 r. było ich 14, w całym ub.r. 19).

wszystkie wiadomości

  • Wersja graficzna: Alt  i  1
  • Przejdź do treści strony: Alt + 2
  • Mapa Witryny: Alt + 3
  • Wyszukiwarka: Alt + W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H